Mida tähendab avatud väljaõpe?
Töötoas osalemist võib võtta eraldiseisva kogemusena, mis ei eelda pühendumist kogu programmile. Kuna väljaõpe on avatud ja erineval tasemel inimestele, siis on võimalik liituda väljaõppega ka siis, kui juba toimunud töötubades pole osaletud.
2021.a ÜRITUSED
27.jaanuar (kl 19-21): minitöötuba veebis "Moving from reaction to resource"
We are mind bodies that contain all the wisdom and information we need to heal and to open again to the flow of life. We often feel stuck or overwhelmed in our reactions and our nervous systems will be in constant activation instead of balancing and regulating in a healthy way. Let’s explore together the embodiment of different states of mind and how we approach them in a relational mindful Hakomi Way. That brings back the flow, a healthy regulation is experienced and more happiness is possible.
REGISTREERUMINE
20.-21.veebruar: (laupäeval 10-17.30; pühapäeval 10-14) Hakomi väljaõpe veebis "Understanding the language of the unconscious"
We will learn to increase our capacity to read and to listen more to the nonverbal information that our mind bodies are sending. We want to respond to that information beyond any roles as human beings from a place of awareness, connection and wisdom. We will learn to create tailormade Hakomi experiments based on our observational skills (we call them tracking) that offer possible new experiences. The ultimate freedom is the choice between old habits that create suffering in us and the awareness of new possibilities that invite more aliveness and happiness into our inner cosmos. It is said, as we are all connected, that the outer cosmos then changes too.
REGISTREERUMINE
10.aprill (kl 10-17.30): Hakomi väljaõpe veebis "Boundaries"
Töötuba inglise keeles. Läbiviijad Hakomi õpetajad Bettina Deuster ja Sophie Cattier
REGISTREERUMINE
6.-11.juuni: Hakomi suvelaager Algallika keskuses
Saame kokku, et süveneda veelgi rohkem Hakomi meetodisse, nautida head seltskonda ning tähistada ja arendada Hakomi kogukonda Eestis. Lisaks on meil võimalus nautida varasuvist Läänemaa loodust ja merd.
REGISTREERUMINE
8.-10.oktoober (kl 10-18): Hakomi väljaõpe Tallinnas.
Töötuba inglise keeles. Läbiviija Hakomi õpetaja Bettina Deuster.
Lähem informatsioon
info@hakomi.ee, +37255548178
Hakomi Estonia FB leht
Hakomi on teadvelolekul (ingl k mindfulness) põhinev assisteeritud eneseavastamine ja somaatiline psühhoteraapia, mille töötas 1970-ndatel välja Ameerika psühhoterapeut Ron Kurtz. Selle juured on sügaval budistlikes ja taoistlikes põhimõtetes kombineerituna moodsa neuroteadusega. Hakomis töötatakse limbilisest resonantsist lähtudes – me oleme võimelised registreerima kogu oma organismiga teiste emotsionaalseid seisundeid ja meie füsioloogilised ja emotsionaalsed seisundid mõjutavad vastastikku üksteist. Hakomis on seega eriline rõhk terapeudi meeleseisundil, mida nimetatakse armastavaks kohaloluks (ingl k. loving presence). Selle eelduseks on kliendi nägemine inspiratsiooni ja kosutuse allikana. Terapeudi vastuvõtlik ja tunnustav seisund loob inimese jaoks võimaluse saavutada kontakt enda tugevuse ja terviklikkusega.
Hakomis töötatakse ainult käesoleva hetke kogemusega, kuna selles kajastub kogu inimese ajalugu. Tähelepanu pööratakse sellele, milliste implitsiitsete uskumuste poolt on organiseeritud käesolev kogemus. Hakomis on välja arendatud lihtsad, kuid samas mõjusad praktilised harjutused - tihti mängulised ja nauditavad – mis aitavad meil avastada, kuidas mõned uskumused loovad ebavajalikke kannatusi.
HAKOMI MEETODI 4 TUNNUST
1) armastava kohalolu praktiseerimine,
2) pidev fookus käesoleva hetke kogemusel (kasutades kogemust organiseerivate harjumuste ja uskumuste kohta informatsiooniallikana mitteverbaalset väljendust, emotsioone ja mälestusi),
3) väikeste eksperimentide kasutamine teadlikus meeleseisundis, et aidata kliendil end uurida,
4) ja liikumine, nii kiiresti kui võimalik, puuduoleva korrigeeriva kogemuse suunas.
Meetod on kooskõlas paljude viimaste avastustega neuroteaduses. Hakomi kohta on võimalik rohkem lugeda siit. Tekste Hakomi looja Ron Kurtzi sulest.
Õpetaja:
Kursuse põhiõpetaja on Bettina Deuster. Bettina on
kehaterapeut ja Hakomi õpetaja Düsseldorfist. Loe Bettinast lähemalt.
Kellele töötoad sobivad:
Hakomit tuntakse kui teadvelolekul baseeruvat
lähenemist, mida ei kasuta ainult psühholoogid, psühhoterapeudid, nõustajad,
sotsiaaltöötajad ja kehaterapeudid, vaid ka õpetajad, coachid ja teised
abistavad elukutsed ja tavalised erinevas vanuses inimesed erinevatelt
elualadelt, kes soovivad mõista paremini iseennast ja teisi ning elada
teadlikumalt ja kaastundlikumalt.
Seega on töötuba avatud kõigile, kes on huvitatud inimkogemusest–ja
arengust. Töötuba on väärtuslik nii siis kui fookus on enda isiklikul arengul
või kui soovitakse taipamisi ja praktilisi vahendeid töötamiseks indiviidide ja
gruppidega olgu siis terapeudi, õpetaja, coach'i, liidri, kunstniku, etendaja
jne rollides.
Mida oodata:
Oodata on õpetust, mis on peamiselt kogemuslik. Grupp teeb harjutusi, mille eesmärgiks on praktilisel ja kogemuslikul viisil edasi anda Hakomi ideid. Nende vahele on pikitud mõned lühikesed loengud, arutelud ja demonstratsioonid. Palju on sügava kuulamise harjutusi nii enda sees, paarides kui grupis. Eriline rõhk on armastava kohalolu seisundi saavutamisel. Harjutused võivad mõnikord äratada emotsioone. Sellistes olukordades teavad juhendaja ja tema assistendid, kuidas protsessi juhtida ja toetada.
Kursuse juhendamine toimub inglise keeles, harjutusi on võimalik teha emakeeles. Kui keel on takistuseks, on võimalik korraldada individuaalset tõlget.